Pamiętacie nasz post o szczotkowaniu ciała na sucho? Jeśli jeszcze go nie przeczytaliście to na wstępie odsyłamy Was do tego wpisu (klik), ponieważ dziś przychodzimy z jego kontynuacją.
Szczotkować można nie tylko ciało, ale również twarz. Choć szczotkowanie twarzy różni się nieco od reszty ciała to korzyści płynące z systematycznego wykonywania masażu są bardzo podobne.
To rewelacyjny zabieg upiększający i relaksujący, który złuszcza martwy naskórek, przyspiesza cyrkulację krwi oraz wspomaga odpowiednie funkcjonowanie układu limfatycznego (o tym czym jest drenaż limfatyczny i dlaczego jest tak ważny pisałyśmy tutaj). W efekcie skóra jest pięknie oczyszczona, jędrna, napięta i pełna blasku, a drobne zmarszczki - wygładzone. Oprócz wizualnych korzyści, regularnie wykonywany masaż może znacząco poprawić nasz ogólny stan zdrowia, zredukować nadmierne napięcie mięśniowe oraz usprawnić funkcjonowanie układu nerwowego.
Podstawą takiego masażu jest dobrej jakości szczotka. Warto zainwestować i poświęcić dłuższą chwilę na jej wybór. Najlepsze szczotki to te wykonane z naturalnego włosia (konia, dzika czy kozy), ponieważ są bardziej miękkie i elastyczne od ich roślinnych odpowiedników (sizalu, trawy morskiej, czy kokosa).
Wykonanie masażu nie zajmie Wam dużo czasu. Wystarczy 1-2 minuty, aby efekt był zauważalny. To jak często będziecie wykonywać taki zabieg zależy od Waszej cery. Podczas masażu skóra nie powinna się łuszczyć, ani mocno czerwienić. W przeciwnym razie jest to wyraźny znak, że wykonujecie go zbyt mocno. Jako że jest to zastępcza forma peelingu mechanicznego, wykonujemy go nie częściej niż dwa razy w tygodniu.
Uwaga: Istnieje również wiele przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Osoby z cerą wrażliwą lub chorobami skóry, takimi jak: trądzik, opryszczka, znamiona czy też stanami zapalnymi powinny zrezygnować ze szczotkowania twarzy. Szczotka może przyczynić się bowiem do rozprzestrzenienia i zaostrzenia zmian. Podobnie nie wolno szczotkować skóry bezpośrednio po zabiegu złuszczania kwasami, czy oczyszczania. W tym przypadku "co za dużo, to niezdrowo".
Przejdźmy zatem do poprawnego wykonania masażu.
Tak jak w przypadku szczotkowania ciała, skóra twarzy również musi być czysta i sucha, bez pozostałości kremów, olejków czy makijażu. Masaż odbywa się według określonego schematu, ruchy szczotką nie mogą być przypadkowe. Zaczynamy od wewnętrznych części twarzy, przy nosie i kierujemy się na zewnątrz w kierunku uszu. Jeżeli odczuwasz dyskomfort w trakcie masażu danej okolicy twarzy, pomiń ją.
Wyszczotkowana skóra twarzy staje się bardziej "chłonna", warto zatem po wykonanym zabiegu nałożyć serum oraz dobry krem odżywczy. Wykonanie masażu wieczorem sprawi, że rankiem nasza skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie.
Pamiętajcie również, aby po każdym użyciu szczotkę oczyścić za pomocą łagodnego szamponu bądź mydła i przechowywać w miejscu, gdzie nie będzie narażona na działanie kurzu, wilgoci i zanieczyszczeń. Bezpośrednio przed wykonaniem masażu należy spryskać włosie dowolnym środkiem odkażającym i odczekać kilka minut do całkowitego odparowania preparatu.
_
Czy udało mi się przekonać Was do regularnego szczotkowania twarzy i ciała na sucho?
A może nie jest to dla Was innowacyjna metoda i już od dawna stosujecie tę alternatywę dla peelingów?
Dajcie znać co myślicie o takim sposobie walki ze stresem i starzeniem się skóry 😊
Prześlij komentarz