Jednym z narzędzi wykorzystywanych w naturalnej pielęgnacji jest wałek wykonany z jadeitu lub kwarcu, służący do masażu twarzy. Jadeit to rodzaj kamienia żadowego, który ze względu na swoje niesamowite wlaściwości nazywany jest w krajach Dalekiego Wschodu "kamieniem młodości".
Główną funkcją masażera jadeitowego jest wspomaganie drenażu limfatycznego oraz poprawa cyrkulacji krwi. Dzięki temu wygładza on drobne linie i zmarszczki, napina oraz ujędrnia skórę twarzy, stymuluję produkcję kolagenu, zmniejsza widoczność porów i redukuje opuchliznę pod oczami. Pewnie zastanawiasz się czym jest drenaż limfatyczny twarzy i dlaczego jest on taki ważny? Otóż najprościej mówiąc drenaż stymuluje usuwanie toksyn z organizmu oraz redukuje zastoje w węzłach chłonnych umiejscowionych na twarzy i szyi, co prowadzi do redukcji opuchlizny, a tym samym uzyskania zdrowszej, gładszej i bardziej rozpromienionej skóry.
Prawidłowo masaż wałkiem z jadeitu wykonujemy od środka twarzy, kierując się do zewnętrznych jej krawędzi. Nie zapominamy również o szyi, gdzie masaż wykonujemy na boki, bądź zgodnie z kierunkiem grawitacji, tj. od podbródka w dół do obojczyków. Poniżej wizualizacja.
Aby rezultaty były widoczne masaż powinien być wykonywany co najmniej trzy razy w tygodniu, a jeśli to możliwe nawet codziennie. Cały proces powinien trwać od dwóch do czterech minut w zależności od liczby wykonanych powtórzeń i ilości masowanych obszarów. W trakcie masażu twarz może lekko się zarumienić, ale nie powinno Was to niepokoić. To normalna reakcja, masaż twarzy rollerem zwiększa bowiem przepływ krwi w skórze. Badania naukowe dowodzą, że taki pięciominutowy masaż zwiększa przepływ krwi aż o 25%, a efekt ten utrzymuje się ponad dziesięć minut po zakończeniu zabiegu*. Sam masaż jest bardzo relaksujący, można wykonywać go na jedynie oczyszczonej twarzy, jednak dla osób z delikatną i cienką skórą zaleca się używać go z innymi produktami, jak kremy, olejki czy maseczki.
Oczywiście sposobów na wykonywanie masażu jest wiele, wszystko zależy od Waszych osobistych preferencji, a dobór odpowiedniej metody to bardzo często wypadkowa prób i błędów. Masaż można wykonywać rano (dodatkowo schłodzenie rollera pozwoli na pozbycie się porannej opuchlizny z którą wiele osób zmaga się głównie po przebudzeniu) bądź wieczorem, pozwalając na rozluźnienie spiętych mięśni twarzy po całym dniu. Swojego rollera uwielbiam używać podczas gdy nakładam na twarz maseczkę w płachcie. Lekko schłodzonym wałkiem masuję skórę wzmacniając tym samym absorpcję cennych składników z tkaniny. Połączenie idealne, polecam spróbować każdemu 😊
By zachować lecznicze właściwości kamienia zalecane jest, aby raz na kilka tygodni pozostawić roller w nasłonecznionym miejscu.
___________________________________________
Czy przekonałam Was do zakupu rollera z jadeitu?
A może nie jest to dla Was nowość i zagościł już na stałe w waszej codziennej rutynie pielęgnacyjnej?
Dajcie znać co myślicie o naturalnych sposobach walki z nieuniknionym starzeniem się naszej skóry 😉
* Akane Miyaji, Kaori Sugimori, Naoyuki Hayashi. Short- and long-term effects of using a facial massage roller on facial skin blood flow and vascular reactivity. Complementary Therapies in Medicine, 2018; 41: 271
;)
OdpowiedzUsuńTaki wałeczek jest w ogóle fajny, bo można na przykład zrolować pół ciała. Mówiła mi o tym masażystka z Masajki, która była u nas na wizycie domowej. Zamówiliśmy sobie masaż dla par wrocław i naprawdę cudownie było. Chętnie wrócę sama po coś jeszcze do nich.
OdpowiedzUsuńZdecydowanie! To niewielki gadżet, którego stosowanie przynosi ogromne korzyści :)
UsuńPozdrawiamy.
Dziękujemy :)
OdpowiedzUsuń